Lifting Uygulaması

Lifting Uygulaması

Yüz liftingi zamanın etkilerine bağlı olarak yaşlanma, sık sık kilo alıp verme aşırı mimik hareketleri, UV ışınları aşırı yağlanma gibi nedenlerden dolayı yüzde oluşan sarkma gevşeme ve kırışıklıkları, mevcut deformasyonları önleyen bir yöntemdir.

Hemen Randevu Al E-mail Gönder

Yüz liftingi için kliniğimizde elektron sistemiyle kasları askıya alma yöntemi kullanan cihaz yardımı ile ağız, çene, boyun, yanaklar, göz çevresi ve alın bölümündeki ana kas gurupları egzersiz etkisi ile çalıştırılarak yüze yaşlı ve yorgun ifade veren tüm sarkmış dokuların toparlanması sağlanır.

Tedavide acı hissedilmez ve son derece rahatlatıcıdır. Haftada 2 veya 3 kez uygulanan program 15-30-45 seansta kırışıklık ve çizgilerde belirgin azalmalar sağlar, sarkıklığı toparlar yüz kaslarını güçlendirir. Göz çevresinde oluşmuş torbalar ve kırışıklıklarda etkilidir. İlk uygulamada bile cilde canlılık,toparlanma ve berraklık kazandırır. Uygulama sonrasında tüm gün yüzde ektileri hissedilir. Microlift akimi, cilt ve kas dokularını ayni anda uyararak kasların tekrar yapılanmasını sağlar. Kolajen, elastin gibi cildin doğal protein üretme hızını çoğaltır.

Yüz kaslarınızı sadece konuşurken ve gülerken sınırlı şekilde kullandığımızı düşünecek olursak yüz liftingi işleminin ilk seanstan itibaren etkisini yavaş yavaş göstermeye başlaması şaşırtıcı değildir.

Problemin derecesine göre haftada 2-4 kez olmak ve toplam 15 dan başlamak üzere seans uygulanan yüz liftingi 20 li yaşlardan itibaren tüm bayan ve erkeklere uygulanabilir.

Bu yöntemde herhangi bir cerrahi müdahale olmadığı için, deri altına herhangi bir madde enjekte edilmediği ve kimyasal hiçbir işlem yapılmadığı için kesinlikle hiç bir risk taşımaz.

Bu program gerektiğinde özel serum ve ampuller kullanılarak belirli aralıklarla cilt bakımları ile de desteklenebilir. Böylece hiçbir risk almadan ve cerrahi müdahaleye gerek kalmadan son derece sağlıklı ve diri bir görünüme sahip olabilirsiz.

Lifting Tedavisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

1. Yüz Lifting nedir?
Gevşemiş ve sarkmış yüz kaslarının sıkılaşıp, gerdirilmesi ve yüz ovalinin ortaya çıkarılması için uygulanan bir yöntemdir.

2. Yüz Liftingi cerrahi bir operasyon mudur?
Kesinlikle cerrahi bir operasyon değildir. Deri altına herhangi bir enjeksiyon ve buna benzer uygulamalar söz konusu değildir.

3. Bu uygulama nasıl yapılır?
Uygulama özellikle bu konu için geliştirilmiş bilgisayar programlı ve gevşemiş, sarkmış yüz kaslarına egzersiz etkisi yaptırarak gerdirilmelerini sağlayan özel bir cihaz ile birlikte uygulanır.

4. Uygulama sırasında herhangi bir ağrı ya da acı hissedilir mi?
Kesinlikle hiçbir ağrı ya da acı hissedilmez. Sadece yoğun bir şekilde gerilme ve karıncalanma hissedilebilir.

5. Bu uygulamaya kaç yaşından itibaren başlamak gerekir?
Genellikle yağlı ve karma ciltlerde ve özellikle çok sigara içen ve bilinçsizce güneşlenen kişilerde 25yaştan, Kuru ve normal cilt yapısına sahip kişilerde 40 yaştan itibaren uygulanabilir.

6. Uygulama toplam kaç seanstır?
Genellikle15-30-45 seanslık kürler şeklinde uygulanır. Ancak bu kişinin yaşına ve problemin derecesine göre değişir ve daha az da uygulanabilir.

7. Sonuç ne zaman görülmeye başlanır?
İlk 2 seans yapıldıktan sonra sonuç net bir şekilde görülebilir.

8. Bu uygulamanın kırışıklık ve çizgilere de faydası var mıdır?
Uygulama daha çok gevşemiş ve sarkmış kasları toparlamak ve gerdirmek için yapılır. Ancak bu işlem yapılırken kan dolaşımı da çok yoğun bir şekilde artacağı için hücre yenilenmesi hızlanır ve cilt yenilenir. Bu da çizgilerin de kaybolmasına yardımcı olur.

9. Her hangi bir riski var mıdır?
Sağlık açısından hiçbir riski yoktur.

10. Kimlere uygulanmaz?
Vücudunda kalp pili, metal veya protez (diş köprüleri dahil) taşıyan kişilere, hamilelere, beyin operasyonu geçirenlere ve epilepsili hastalara uygulanmaz.

11. Sonucun kalıcılık durumu nedir?
Genelde 40 yaşın altındaki kişilerde 2,5 yılda bir 40 yaşın üstündeki kişilerde 1,5-2 senede bir tekrarlanabilir.

12. Tekrar uygulanmasının bir sakıncası var mıdır?
Hiçbir sakıncası yoktur.

13. Uygulamada yüz ifadesi değişir mi?
Gerilme ve toparlanma anlamında çok canlı ve diri bir görünüm ortaya çıkar. Ancak bu çok doğal bir şekildedir. İnsanlar sizde çok olumlu bir değişiklik olduğunu farkeder ama ne olduğunu anlayamazlar.

14. Bu uygulama cilt bakımı ile beraber mi yapılmalıdır?
Programa başlamadan önce derinlemesine bir cilt bakımı yapılır ve yüz hazırlanır. Fakat sonra sadece cihazlarla işleme devam edilir.

WhatsApp WhatsApp Destek Hattı