Sir Ağda

Sir Ağda

Sir ağda yöntemi istenmeyen kıl ve tüylerden geçici kurtulma yöntemidir. Bunun için traş, tüy dökücü krem,gibi yöntemler kullanıldığı gibi en klasik yöntem sir ağdadır.Sir ağda işleminde ile kıllar temizlenirken aynı anda cildin ölü tabakasını kaldırarak bir nevi peeling işlevi gördüğünden ciltteki hücreleri canlandırır.cildi tazeler ve yaşlanmayı geciktirir.sir ağda işleminde önemli olan uygulamanın yapılışı kadar temiz ve sağlıklı koşullarda uzman personel ile yapılmasıdır.

Hemen Randevu Al E-mail Gönder

SİR AĞDA NEDİR ?
Sir İtalyanca Balmumu anlamına gelen “Cere” kelimesinden gelmektedir.Sir ağda çam reçinesinden üretilen yapışkan,ısı ile akışkanlık kazanan doğal bi epilasyonda yönteminde kullanılan hammaddedir.Sir ağda uyğulaması sağlıklımıdır? Doğru ve hijyen kurallarına uyularak uygulandığında %100 sağlıklı bir epilasyon yöntemidir.

KİMLERE SİR AĞDA YAPILMAZ
Çok yaşlı ve derisi gevşek,derisinde kesik,çatlak,güneş yanığı veya cilt hastalığı olan kişiler sir ağda uygulanmamalıdır. Dermatolojik tedavi gören,şeker hastalar ve hamileler ağda kullanmı öncesi doktoruna danışmaları gerekir.

NE SIKLIKLA YAPILIR VE İŞLEM NE KADAR SÜRER ?
Sir ağda ilk başlangıçta 21 günde uygulanır.3 ila 6 seans sonrası su süre 45 güne çıkar düzenli kullanımla tüylerde azalma ve tüylerin cansız ve yavaş çıktığı rahatlıkla gözlemlenebilir. Sir ağda seanslarının süresi yapılcak bölgeye göre 5 dakika ve 45 dakika arası sürmektedir.

SİR AĞDA BATIĞA İYİ GELİRMİ ?
Batık derideki kıl köklerinde çıkan tüyün üst deriyi delememesi ve içeriye doğru büyümesi nedeni ile oluşan bir rahatsızlıktır. Sir ağda batık oluşumunu azaltır. Sir ağda işlemi sırasında üstteki ölü deri hücreleri de tüylerle beraber alınır ve kılların üst deriyi aşamama problemi ortadan kalkar.Dolayısıyla Sir ağda batık oluşmasında son derece engelleyici biz yöntemdir.

SİR AĞDANIN AVANTAJLARI
Çok temiz ve hoş görünümlü epilasyon sağlar. Klasik ağda gibi şeker içermediğinden kıl köklerini beslemez ve zayıflatır. Uzun vadede kılların zayıflamasını ve tüylerin azalmasını sağlar. Uygulama sonrası derinin üst tabakasındaki ölü hücrelerde temizlendiği için doğal bi peeling etkisi vardır. Tamamen doğal etken maddedir( çam reçinesi). Batık ve kıl dönmesi oluşumunu azaltır. Meme başı ve kirpikler dışında her yere uygulanabilir.

WhatsApp WhatsApp Destek Hattı